Dziedziniec Dialogu już po raz trzeci w Warszawie!

W dniach 16-20 października 2017 Warszawa już po raz trzeci będzie gościć „Dziedziniec Dialogu”. Jest to polska edycja znanego w całej Europie projektu „Dziedziniec Pogan”, zainaugurowanego przez papieża Benedykta XVI.  „Dziedziniec Dialogu” porusza aktualne i jednocześnie najbardziej elektryzujące tematy w obszarze kultury, nauki i społeczeństwa, żywo obecne w dyskusji publicznej. 

„Dziedziniec Dialogu” to projekt adresowany do ludzi kultury, nauki, liderów opinii i mediów.Celem projektu jest stworzenie przestrzeni spotkania ludzi o odmiennych światopoglądach oraz  reprezentujących różne religie oraz idee: społeczne i filozoficzne. To miejsce dla tych, którzy stawiają  pytania, pragną poznać poglądy drugiego człowieka po to, by wspólnie szukać prawdy o otaczającym nas świecie. W debatach „Dziedzińca Dialogu” biorą udział artyści, intelektualiści, naukowcy i duchowni. Spotkania odbywają się w prestiżowych miejscach, stanowiących ważne ośrodki nauki, kultury i życia publicznego. W poprzednich edycjach gościliśmy w Sali Kolumnowej Sejmu RP, Auditorium Maximum UW, Muzeum Narodowym, Teatrze Polskim.

W tym roku główne debaty będą dotyczyły człowieka 2.0 (debata: nauka), wiary w społeczeństwie demokratycznym (debata: społeczeństwo) oraz źródeł piękna w sztuce (debata: kultura). Nowością tej edycji będzie wewnętrzna debata Kościoła. Organizatorami „Dziedzińca Dialogu” są Archidiecezja Warszawska oraz Centrum Myśli Jana Pawła II. Gospodarzami wydarzenia są metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz i prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.