dziedziniecdialogu.pl

Blog tematyczny o hobby, kulturze, sztuce, edukacji i zakupach.

Sztuka

Jak narysować psa krok po kroku? – kompletny poradnik

Jak narysować psa krok po kroku? – kompletny poradnik

Jak narysować psa krok po kroku? Czy wiesz od czego zacząć? Jeśli chcesz się dowiedzieć, jesteś we właściwym miejscu! Ten tutorial podpowie Ci, jak krok po kroku narysować psa. Nasze wskazówki sprawdzą się nie tylko na kartce, ale również na tablecie.   Więc złap swój sprzęt i zaczynamy!

W tym artykule znajdziesz informacje o: 

  • Podstawowych kształtach 
  • Rysowaniu całego ciała psa 
  • Dodawaniu detali do rysunku 

Zobacz także: Rysowanie krok po kroku – porady dla początkujących

Jak narysować psa krok po kroku? – podstawowe kształty

Kiedy zaczynamy rysować psa, warto zacząć od podstawowych kształtów, które później połączymy, tworząc pełny obraz. W przypadku psa, możemy rozłożyć jego sylwetkę na trzy koła. Dwa dolne koła będą reprezentować tułów, a trzecie, umieszczone nad nimi, będzie głową psa.

Pysk

Teraz, gdy mamy podstawowe kształty, możemy skupić się na dodaniu szczegółów. Na kole, które reprezentuje głowę, dodajemy kolejne, mniejsze koło, które będzie przedstawiać dalszą część pysku psa. Następnie łączymy dwa dolne koła, rysując dwie linie, pomiędzy najwyższymi i najniższymi punktami obu kół. W ten sposób stworzyliśmy tułów psa. 

Nogi i ogon

Kiedy już stworzyliśmy tułów i głowę, pora dodać nogi i ogon. Dwie przednie nogi wychodzą z przedniego koła, a dwie tylne nogi wychodzą z tylnego koła. Pamiętaj, że proporcje psich nóg są inne niż ludzkich, więc warto skonsultować się ze ściągawką, aby upewnić się, że stawy są w odpowiednich miejscach. Pamiętaj również, aby zwrócić uwagę na kierunek, w którym skierowane są nogi i jak zgina się stawy. Na tym etapie warto również dodać ogon. Zaczynając w górnej części tylnego koła, narysuj prostą linię skierowaną lekko do góry.

Pysk – detale 

Teraz skupimy się na twarzy psa. Ponieważ rysujemy psa z profilu, nie wszystkie elementy twarzy będą widoczne. Jedno oko i jedno ucho będą niewidoczne, ale to nie przeszkadza w narysowaniu reszty. Zacznijmy od narysowania kształtu nosa, oka i ucha. Psie oczy są bardziej okrągłe niż ludzkie, więc narysuj koło, a potem dodaj powieki. W środku narysuj źrenicę i dodaj punkt świetlny.

Kontury

Teraz pora na nakreślenie konturów psa. Rysując na papierze, użyj ciemniejszego, miększego ołówka. Jeśli rysujesz na komputerze, otwórz nową warstwę i zmniejsz przezroczystość szkicu. Aby uzyskać najlepszy efekt, użyj dwóch różnych technik. Na górze, czyli na głowie i grzbiecie psa, użyj prostych, zwykłych linii. Na dole, czyli na tułowiu i nogach, narysuj linie nierówne i poszarpane, aby odtworzyć wygląd futra.

Różne pozycje

Kiedy już nauczysz się rysować psa w jednej konkretnej pozie, możesz spróbować eksperymentować z różnymi pozami. Wszystko zaczyna się od prawidłowego rozmieszczenia kół pomocniczych. Ćwicz, a z czasem nabierzesz wprawy i będziesz w stanie rysować psy w różnych pozach.

Podsumowanie

Rysowanie psa może być wyzwaniem, zwłaszcza dla początkujących artystów, ale z praktyką na pewno ci się uda. Pamiętaj, że najważniejsze są regularne ćwiczenia i cierpliwość. Nie oczekuj, że od razu twoje rysunki będą idealne,. Popełniaj błędy i ucz się na nich. Dzięki temu będziesz coraz lepszy w rysowaniu psów i innych postaci. 

Udostępnij

O autorze

Nasz zespół to osoby z pasją, które tworzą inspirujące i rzetelne artykuły z dziedziny kreatywności. Dzięki nam rozwiniesz swoją pasje do sztuki, kultury. Tworzymy również o tajnikach zakupów i edukacji, tak by każdy czytelnik mógł się rozwijać w różnych dziedzinach.